Dodany: 2011-12-02 08:59:38

 

Czym jest płaca minimalnaW dzisiejszych czasach dobra praca jest na wagę złota. Jednak niektórzy szukają jakiejkolwiek pracy, aby się utrzymać, nie licząc na wysokie zarobki tylko na najniższe przewidziane prawem wynagrodzenie. Płaca minimalna to nic innego jak minimalne wynagrodzenie dla pracownika, który jest zatrudniony na etacie.

 

Firma taka jak biuro rachunkowe olsztyn oferuje przedsiębiorcom prowadzenie rachunkowości a także kadr i płac. W związku z tym biuro rachunkowe olsztyn ma do czynienia z rozliczaniem wynagrodzeń brutto i netto dla pracowników. Od płacy minimalnej brutto biuro rachunkowe olsztyn oblicza podatek. Pracodawca musi jeszcze dołożyć do tego wynagrodzenia pieniądze przeznaczone na ubezpieczenia społecznie przyznawane dla pracowników zatrudnionych na etat lub jego część. Płaca minimalna jest co roku ustalana przez państwo i obwieszcza ją Prezes Rady Ministrów.

 

Informację na temat płacy minimalnej przysługującej na dany rok możemy zaczerpnąć z Dziennika Urzędowego Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie dana informacja pojawia się w mediach i na portalach internetowych. Według dostępnych danych znane jest minimalne wynagrodzenie na przyszły rok.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest płaca minimalna
Nick: