Dodany: 2012-07-20 09:55:27

 

Czym jest bankBank to instytucja finansowa jest kilka zasadniczych rodzajów banków generalny podział to banki centralne i komercyjne. Banki centralne to banki narodowe państw które maja monopol na emisję pieniądza i kontrolę jego podaży za pomocą stóp procentowych tak ważnych dla kredytobiorców w tym klientów biuro rachunkowe gdańsk.

 

Dla samego biuro rachunkowe gdańsk też jest to istotne, ponieważ kredytu na pieniądz bank centralny udziela bankom komercyjnym, czyli pożycza pieniądza, w walucie krajowej a wysokość tego kredytu musi rzutować na koszt kredytu jakiego udzielają banki komercyjne uważa szef biuro rachunkowe gdańsk.

 

Bank komercyjny to zwyczajny bank jaki spotykamy na ulicy i jest to instytucja finansowa zajmująca się inwestowaniem pieniędzy swoich klientów i utrzymywaniem depozytów pieniężnych w tym kont dla nich na których mogą utrzymywać swoje pieniądze, banki mają swoje specjalizacje są np. hipoteczne, detaliczne, korporacyjne, inwestycyjne to wszystko są rodzaje banków komercyjnych, natomiast banki centralne są w każdym kraju..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest bank
Nick: