Dodany: 2012-07-20 09:56:54

 

Rodzaje bankówBanki są bardzo wszechstronnymi instytucjami finansowymi. Mają profile działalności w pełni kompleksowe od usług doradczych do sprzedaży usług i produktów ubezpieczeniowych, inwestycyjnych, oszczędnościowych.

 

Szerokie spectrum funkcjonalności pozwala na wydzielenie wielu rodzajów banków i profili ich działalności, wyznaje biuro rachunkowe gdańsk. W biuro rachunkowe gdańsk są osoby dobrze zorientowane w sektorze bankowym. Samo biuro rachunkowe gdańsk często współpracuje z bankami w imieniu ich klientów. Banki można podzielić na kilka sposobów najbardziej generalny podział to banki komercyjne i centralne.

 

Banki centralne ustalają stopy procentowe i realizują założenia polityki monetarnej, banki komercyjne to wszystkie pozostałe banki. Banki komercyjne mają inny cel niż banki centralne mają zarabiać jak najwięcej się da, i to robią. Wśród banków komercyjnych wyróżnia się banki detaliczne i korporacyjne, to nieco sztuczny podział i nie zawsze tak dobrze funkcjonuje w praktyce, inny podział dotyka rozdziału według funkcji np. banki hipoteczne, inwestycyjne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje banków
Nick: