Dodany: 2012-07-20 10:07:00

 

Formy obrotu gotówkowego i bezgotówkowegoObrót środkami pieniężnymi może przebiegać w dwóch formach w postaci gotówkowej i bezgotówkowej. Forma gotówkowa to wymiana towaru na pieniądz czyli handel, ma ona charakter bezpośredni przykładem jest np. zakup w sklepie za gotówkę. Rozliczenia gotówkowe mają postać czeku gotówkowego i dowodu wpłaty na rachunek bankowy.

 

Jest to forma obrotu wychodząca z użytku wśród firm, czego dowodzą klienci biuro rachunkowe gdańsk. Obecnie na popularności zyskują i są coraz szerzej stosowane bezgotówkowe formy obrotu wskazują specjaliści z biuro rachunkowe gdańsk, tego typu metoda rozliczeń może występować pod postacią: polecenia przelewu, zapłaty, czeku rozrachunkowego, akredytywa, weksla własnego, trasowanego, karty płatniczej.

 

W rzeczywistości funkcjonuje jeszcze o wiele więcej form obrotu bezgotówkowego wszystkie są dobrze znane klientom biuro rachunkowe gdańsk od strony praktycznej. Jedną z ciekawszych metod wyżej wymienionych są akredytywa, polega ona na zabezpieczeniu równocześnie interesów dostawcy i odbiorcy.Dodaj nowy komentarz do artykułu Formy obrotu gotówkowego i bezgotówkowego
Nick: