Dodany: 2012-07-20 10:21:34

 

Banki w PolscePolski sektor bankowy jest zupełnie inny niż w krajach zachodnich, po pierwsze mniejszy dużo mniejszy i pod względem placówek i zgromadzonego kapitału oraz możliwości. Pozytywną cechą polskich banków na pewno jest mniejsze ryzyko towarzyszące ich działalności, wynika ono z mniejszej ilości ryzykownych aktywów.

 

Banki polskie są zatem dużo bardziej bezpieczniejsze niż zagraniczne na globalne zawirowania gospodarcze wskazują pracownicy biuro rachunkowe gdańsk. Banki w Polsce mają poważny problem większości są zależne kapitałowo od banków zagranicznych, wskutek prywatyzacji większość banków polskich znalazła się w rękach zagranicznych grup kapitałowych, to przekłada się w czasie kryzysu na odpływ kapitałów i wyciąganie zysków z polskich banków córek.

 

Nie jest to dobre dla polskiego biznesu wskazują księgowi biuro rachunkowe gdańsk, odbija się to na gorszych warunkach dla polskich klientów zaznaczają eksperci biuro rachunkowe gdańsk. Banki w Polsce są stosunkowo nieduże, ale maja dobrą konserwatywną postawę wobec ryzyka.Dodaj nowy komentarz do artykułu Banki w Polsce
Nick: