Dodany: 2012-07-20 10:25:17

 

Banki na świecieBanki są najpotężniejszymi instytucjami finansowymi na świecie. Sektor bankowy na świecie jest duży i bardzo mocno zlewarowany, niesie to ze sobą spore ryzyko, uważają szefowie biuro rachunkowe gdańsk.

 

Banki na świecie są obecnie źle postrzegane przez kryzys finansowy i jego konsekwencje, główną cechą banków światowych jest ich olbrzymia wszechstronność działalności której polskie podmioty nie posiadają a już na pewno nie na taką skalę, podkreśla ekspert z biuro rachunkowe gdańsk. W biuro rachunkowe gdańsk krąży sporo opinii na temat banków, i wynika z nich, że klienci niewiele wiedzą o bankach na świecie.

 

W Polsce nie działają banki o charakterze światowym, więc trudno oczekiwać jakiejś wiedzy. Banki na świecie są mocno nastawione na konkurencyjność i inwestowanie czy to na walutach czy na surowcach, a także obligacjach i innych klasach aktywów. Jest to akurat silny wyróżnik względem polskich banków, których możliwości w tym obszarze są bardzo wąskie. Ważną cechą banków światowych jest wydawanie prognoz od najmniejszych spółek po całe klasy aktywów, państwa i prognozy zmian w światowej gospodarce czyli coś co jest całkowicie obce rodzimym bankom.Dodaj nowy komentarz do artykułu Banki na świecie
Nick: