Dodany: 2012-07-20 10:31:20

 

Czynności bankoweBank jako instytucja finansowa podejmuje różne działania na rynku finansowym i względem podmiotów będących jego klientami.

 

Czynności bankowe są dobrze znane ekspertom z biuro rachunkowe gdańsk, można je podzielić na dwie kategorie: pierwsza, ścisła dotyczy czynności których nikt poza bankiem nie może wykonywać, druga grupa ma znaczenie szerokie i są one przypisane bankom, ale inne podmioty też mogą je wykonywać(np. udzielanie pożyczek). W drugim rodzaju czynności bankowych jeśli są one wykonywane przez podmiot inny niż bank nie są czynnościami bankowymi. Mimo, że biuro rachunkowe gdańsk bankiem nie jest zna bardzo dobrze prawo bankowe które dokładnie wytycza ramy dla czynności bankowych.

 

Taka wiedza jest potrzebna klientom biuro rachunkowe gdańsk, i dlatego właśnie biuro nią służy. Przykładem czynności ściśle bankowych jest przyjmowanie wkładów pieniężnych, udzielanie kredytów, prowadzenie innych rachunków bankowych, otwieranie i potwierdzanie akredytyw, przechowywanie środków na rachunku posiadacza..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czynności bankowe
Nick: