Dodany: 2012-07-20 10:35:40

 

Narodowy Bank Polski Narodowy Bank Polski jest bankiem centralnym Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z tym prostym faktem ma kilka ról do spełnienia. Rolą nadrzędną jest realizacja polityki monetarnej zgodnie z założeniami rady Polityki Pieniężnej.

 

NBP ma w tym celu wytyczone instrumenty polityki monetarnej do jakich zaliczają się stopy procentowe, operacje otwartego rynku oraz rezerwy walutowe. Wszystkie posługiwanie się tymi narzędziami przekłada się na klientów biuro rachunkowe gdańsk. W biuro rachunkowe gdańsk jest cała rozpiska decyzji zapadających po posiedzeniach RPP i prognozy pracowników biuro rachunkowe gdańsk.

 

To bardzo ważne dla klientów biura, bo często taka wiedza jest wsparciem dla ich działalności. NBP pełni rolę emitenta pieniądza, to znaczy że drukuje pieniądze na potrzeby banków komercyjnych. NBP jest bardzo wszechstronnym bankiem zajmuje się badaniami nad gospodarką, nad jej kondycją i zmianami strukturalnymi w niej zachodzącymi. NBP jest organem opiniotwórczym wydając prognozy wpływa na poglądy Rady Polityki Pieniężnej i wszystkich innych czytających jego publikacje.Dodaj nowy komentarz do artykułu Narodowy Bank Polski
Nick: