Dodany: 2010-09-09 11:40:26

Czy warto brać kredyty mieszkanioweNie każdego stać na własny dom lub własne mieszkanie. Wynajęcie mieszkania jest na dłuższą metę kosztowne i nieopłacalne. Czy jest więc jakiś sposób, by zdobyć własne lokum i tylko za nie płacić?

 

Pomocą będą z pewnością kredyty mieszkaniowe. Kredyty mieszkaniowe udzielane są przez banki.

Inna ich nazwa to kredyty hipoteczne. Kredyty te są jednym z rodzajów kredytów celowych. Oznacza to, że bank udzielając takiej pożyczko skrupulatnie sprawdzi, czy zostałą ona dobrze spożytkowana i zainwestowana. Dzieje się tak dlatego, że zabezpieczeniem pobieranego kredytu jest hipoteka działki na której będzie stałdom, jak i sam dom, który ma być dopiero wybudowany. Kredyty mieszkaniowe brane są przez ludzi coraz chętniej.

 

Powoli zmienia się także restrykcyjna polityka banków. Udzielają ich coraz więcej. Niejednokrotnie kredyt mieszkaniowy jest jedynym sposobem na zakup mieszkania lub budowę domu. Niestety przy kredycie mieszkaniowym spodziewać się musimy wielu formalności. Są to kredyty udzielane na wiele lat. Banki badają więc dokłądnie możliwości spłaty potencjalnego kredytobiorcy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy warto brać kredyty mieszkaniowe
Nick: