Dodany: 2010-09-09 11:42:27

Kredyty - czym są i kto ich udzielaKredyty różnego rodzaju cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Wszechobecny kryzys sprawił, że niejednokrotnie ludzi nie stać na zakup tak zwanych dóbr z wyższej półki. Zakup samochodu, sprzętu AGD lub RTV, zakup domu czy mieszkania – to ogromny wydatek.

 

Codzienny miesięczny budżet nie udźwignąłby takie obciążenia, dlatego ludzie decydują się na kredyty. Czym są kredyty? Ogólnie rzecz biorąc są to pożyczki udzielane przez banki lub inne instytucje finansowe, które trzeba zwrócić w określonym czasie, spłacając określone odsetki. Pożyczki te udzielane są jako pożyczki celowe (na przykład. na zakup samochodu, na zakup mieszkania) lub pożyczki gotówkowe (na dowolny cel). Przed podpisaniem umowy kredytowej bank bada zdolność kredytową osoby ubiegającej się o udzielenie kredytu. Oznacza to, że bank bada jakie są dochody takiej osoby oraz jej wydatki i zobowiązania finansowe i na tej podstawie wydaje opinię, czy dana osoba będzie w stanie spłącać kredyt.

 

W zależności od kredytu formalności trwają od kilku minu do kilku miesięcy. Każdy kredyt podlega oprocentowaniu. Oprocentowanie to wyliczona kwota pieniędzy, którą kredytobiorca zobowiązuje się spłacić razem z kredytem . Podpisując umowę kredytową warto zwrócić uwagę na tego typu niuanse, gdyż okazać się może, że oprocentowanie będzie bardzo wysokie i przewyższy wartość kredytu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kredyty - czym są i kto ich udziela
Nick: