Dodany: 2010-09-09 11:59:30

Dla kogo kredyty bez BIK-uNiekiedy zdarza się, że potrzebujemy kredytu – gotówkowego lub innego. Udajemy się wtedy do banku. Okazać się jednak może, że mimo dobrych dochodów i zdolności kredytowej bank nie chce przyznać nam kredytu. Dlaczego?

 

Jednym z powodów może być nasza zła historia kredytowania, udostępniona bankowi przez BIK.

BIK to Biuro Informacji Kredytowej powstałe w 1997 roku. Od 2001 roku BIK przekazuje bankom informacje o potencjalnych kredytobiorcach – o tym jakie kredyty brali, jakie aktualnie mają na koncie, jak wywiązywali się ze zobowiązań spłaty itp. jeśli zdarzyło się, że w którym momencie życia zrobiliśmy sobie zaległości kredytowe, właśnie kontakt banku z BIK może to ujawnić.

 

W takim wypadku bank z pewnością nie przyzna nam kredytu w obawie, że historia się powtórzy. Co wtedy? Wtedy rozwiązaniem są kredyty bez bik. Kredyty bez bik udzielane są przez agencje finansowe i punkty pożyczkowe. Kredyty bez bik charakteryzują się tym, iż zostają przyznawane bez sprawdzania kredytobiorcy w bik. Niejednokrotnie kredyty takie są świetnym wyjściem. Należy jednak podchodzić do nich ostrożnie. Zdarza się bowiem, że agencje udzielające takich kredytó, nakłądają na kredytobiorcę wysokie oprocentowanie oraz różne inne opłaty manipulacyjne niekorzystne dla kredytobiorcy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dla kogo kredyty bez BIK-u
Nick: