Dodany: 2010-09-09 12:03:45

Do czego służą karty kredytoweJeszcze nie tak dawno karty płatnicze były innowacją, na któą decydowało się niewiele osób. Karty płątnicze umożliwiały bezgotówkowe przeprowadzanie transakcji. Karta taka mogła być użyta jedynie wtedy, gry posiadacz karty miałna swoim koncie środki pieniężne, któymi mógł dysponować.

 

Mimo tego, że używanie kart płatniczych było wygodne, mało wygodne były ograniczenia finansowe z tym związane. Dlatego banki, wychodząc na przeciw potrzebom swoich klientów stworzyły nowy produkt bankowy, tak zwane karty kredytowe. Czym charakteryzują się karty kredytowe? Karty kredytowe w odróżnieniu od kart płatniczych, umożliwiają przeprowadzanie transakcji pomimo tego, że właściciel karty nie posiada środków na koncie.

 

Za pomocą karty kredytowej klient banku ma możliwość utworzenia na koncie tak zwanego debetu. Wysokość tego debetu kredytowego ustalana jest indywidualnie przez bank. Karta kredytowa musi być regularnie spłacana. Przez określony dla danego banku czas, bank nie pobiera żadnych odsetek od debetu na karcie kredytowej. Dopiero po określonym czasie, w przypadku niezpłacenia zadłużenia, naliczane są odsetki. Pamiętać trzeba, że w takie sytuacji są one stosunkwo wysokie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Do czego służą karty kredytowe
Nick: