Dodany: 2010-09-09 12:26:59

Lokaty - czym są Jeśli masz trochę wolnej gotówki i chętnie byś jązainwestował – załóżlokaty. lokaty to bezpieczny i pewny sposób na pomnażanie pieniędzy. Czym są lokaty? Lokaty to umowy mięszy klientem a bankiem, w których klient zobowiązuje się do wpłacenia pewnej kwoty na konto, a bank zobowiązuje się do wypłacenia klientowi po określonym czasie wpłaconej kwoty plus odsetek.

 

Jest to bardzo prosty i korzystny sposób na pomnażanie pieniędzy.

Lokaty nie wiąża się z ryzykiem. Banki oferując jakąkolwiek lokatę określają minimalną kwotę, jaką należy wpłacić, oprocentowanie jakiemu podlega lokata oraz minimalny czas, jaki pieniaze muszą spędzić na koncie, by były doliczane do nich odsetki. Czas trwania lokat to przeważnie 2-6 miesięcy. W zależności od banku odestki kapitalizowane (czyli dooliczane do kwoty głównej) są w róznym czasie.

 

Najczęściej kwotę wyjściową i pełną kwotę odsetek uzyskujemy po pełnym czasie wymaganym przez bank. Lokaty zawierane są zarówno w polskiej walucie, jak i walucie zagranicznej. Wszystko zależy od banku i od klienta. Pamiętać należy, że w przypadku lokat nigdy nie otrzymamy od banku mniejszej sumy niż wpłaciliśmy. W przypadku zerwania lokaty wcześniej niż założył to bank, nie otrzymamy najwyżej odsetek dodatkowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lokaty - czym są
Nick: