Dodany: 2010-09-09 12:46:08

Czym są ubezpieczeniaW obecnych, niespokojnych czasach, warto zadbać o dobre ubezpieczenia. Czym one są? Ubezpieczenia to różnego typu umowy zawierane między klientem a firmą ubezpieczeniową. Umowy te określają sytuacje, w wypadku których zaistnienia, klientowi przysługuje wypłąta odszkodowania.

 

Sytuacje te dotyczą przeważnie niemożliwych do przewidzenia sytuacji związanych ze zdrowiem, mieniem lub jakimś zdarzeniem. Ubezpiecznie oferowane prze firmy ubezpieczeniowe są na prawde różne. Głównie dzieli się je na ubezpieczenia społeczne oraz gospodarcze oraz dobrowolne i obowiązkowe. Każdy z rodzajów ubezpieczenia ma swoje ściśle okeslone wytyczne. Tylko w wypadku zaistnienia konkretnej sytuacji wypłacone zostaje odszkodowanie. Wypłata odszkodowania uzależniona jest od regularnego opłacania składek ubezpieczeniowych.

 

Składki takie, w zależności od rodzaju polisy, mogą być wpłacane na konto ubezpieczyciela w różnych terminach (co miesiąc, co kwartał, raz w roku). Aco warto ubezpieczyć? Oferta firm ubezpieczeniowych jest bardzo duża. Najcześciej ubezpieczamy życie i majątek, stąd ubezpieczenia na życie, odpowiedzialności cywilnej, mieszkania, pojazdu, od choroby.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są ubezpieczenia
Nick: